MAD 6 mincový automat na otváranie dverí s ovládaním svetla, ventilácie, SOS

MAD 6 je zariadenie pre inštaláciu do steny, ktoré umožňuje za nastavený poplatok otvorenie dverí (dverného elektrického zámku), alebo odblokovanie iného kontaktu (napr. turniket). Okrem samotného otvorení vstupných dverí ovláda automat svetlo a ventilátor v miestnosti a umožňuje zopnutie SOS zvukovej signalizácie a otvorenie dverí v prípade nehody. Zariadenie je vhodné pre sociálne zariadenia, kde chceme nielen riadiť vstup do miestnosti, ale súčasne aj podmienečne so vstupom osvetlenie, ventiláciu a prípadne nadviazať povinnú SOS signalizáciu ak je miestnosť určená aj pre vozíčkarov.

Automat prijíma dve meny, v základnom prevedení Kč a €. Ostatné meny na objednávku. Výška vstupného poplatku je nastaviteľná. Automat sčíta vhodené mince až do nastavenej hodnoty pre povolenie vstupu (aj rôzne hodnoty mincí). Automat môže byť doplnený aj o integrovaný vstup cez euroklíč (invalidi) – verzii dodávame pod názvom MAD 6 INV.

MAD 6 možno nastaviť do dvoch funkčných režimov :

1) bez blokácie dverí – toto nastavenie sa používa, ak je automatom ovládaný spoločný vstup do sociálek a dvere sa otvoria vždy po vhodení požadovaného obnosu

2) s blokáciou dverí – toto nastavenie sa používa, ak je automatom ovládaný vstup do 1 kabínky a v prípade jej obsadenia musí vstup blokovaný.

Automat dodávame tiež ako jednoduchšiu verziu pod názvom MAD 1 – ovláda iba vstupné dvere bez ďalších doplnkových funkcií (svetlo, ventilácia a pod.)

Automaty radu MA môžu byť doplnené o vnútorné počítadlo prijatých mincí PM 4 – pre kontrolu , ak vyberá mince iná osoba ako majiteľ, popr. o RMA 4 – krycí rámček zámku kasičky – pre ešte väčšie zvýšenie odolnosti

Kompletná dodávka

  • nerezová montážna krabica s krycím nerezovým panelom
  • snímač mincí
  • elektronika
  • schránka na mince
  • kryt schránky so zámkom
  • elektromagnetický zámok s dverovým kontaktom

PM 4 – vnútorné počítadlo prijatých mincí
RMA 2 – rámček pre kryt zámku kasičky

el. napájanie 12 V, 50 Hz
príkon 6 VA (20 VA špička pri snímaní mince)
napájací zdroj ZAC 1/20, ZAC 1/36L, ZAC 1/50
druhy mincí 1; 2; 5; 10; 20; 50 Kč; 0,1; 0,2; 0,5; 1; 2 Euro a žetóny ZT 2, iné mince na objednanie
hmotnosť 3.6 kg
  • Pripravená časť elektroinštalácie vrátane prepojenia automatu s rozvádzačom podľa schémy
  • Pripravená nika na zamurovanie montážnej krabice mincového automatu


Manual

Katalogový list

Montážne návody